Pols Rends, viens no 20.gs. ievērojamākajiem ASV dizaina teorētiķiem: "Bez estētikas dizains ir vai nu pazīstamu klišeju garlaicīga atkārtošana, vai mežonīga cīņa par novitāti. Bez estētikas dators nav nekas cits kā neprātīgi ātra mašīna, kas rada lietas bez būtības. Formu bez būtiska satura vai saturu bez jēgpilnas formas" 

Dr.habil.math, profesors R.M.Freivalds: „Attālums starp mākslu un matemātiku ir daudz mazāks, nekā cilvēki to iedomājas.”

Mākslinieks Kurts Fridrihsons: „Mākslinieks nevar pārņemt nevienu likumu, ko viņš pats nebūtu atradis, tāpēc arī likumi, ko atklājusi zinātne, māksliniekam var nederēt.”

Ilze Šteina: „Vācu filozofs Hanss-Georgs Gadamers rakstīja, ka mākslas pieredze ir vispārliecinošākais mudinājums zinātniskajai apziņai atzīt savas robežas.

Tas ir manas disertācijas moto...
Māksla reizēm ir arī zinātne, jo izrādās, ka uzrakstīt kopsavilkumu ir grūtāk nekā uzrakstīt visu disertāciju -jāizveido tāds kā zinātnisks mākslas darbs gluži vai exlibris formā, kur pāris vārdos jāieliek viss 200 lpp pētījums.... Jūtos kā tēlnieks pašlaik....:)”